14 sierpnia 2014

Konferencja „Dostępność Polska 2014″

17 września, w Warszawie odbędzie się konferencja „Dostępność Polska 2014″. Będzie to podsumowanie naszego projektu, w ramach którego wspieraliśmy 300 instytucji publicznych w dostosowaniu ich serwisów internetowych.

Tematem przewodnim konferencji będą wymogi dostosowania serwisów internetowych instytucji publicznych dla potrzeb osób z niepełnosprawnością, w odniesieniu do Rozporządzenia Rady Ministrów z dnia 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności.

Laptop z widocznym na ekranie logiem konferencji Dostępność Polska 2014. Obok laptopa telefon, filiżanka z kawą i notes.

Zgodnie z polskim prawem już tylko rok został na wdrożenie pełnej dostępności tych serwisów dla osób niepełnosprawnych. Konferencja będzie okazją do usłyszenia i zobaczenia czym jest dostępność, jakie wyzwania stoją przed instytucjami, które muszą ją wdrożyć oraz jak zrobić to skutecznie. Będzie także szansą na spotkanie i rozmowę ze specjalistami ds. dostępności oraz przedstawicielami instytucji, które już rozpoczęły przygodę z dostępnością.

Konferencja pod honorowym patronatem Ministra Administracji i Cyfryzacji Rafała Trzaskowskiego oraz Lidera Cyfryzacji Włodzimierza Marcińskiego.

Szczegółowy program konferencji i zapisy na stronie Konferencji „Dostępność Polska”.